Uitgeverij Citrovisie is al enige jaren bezig met een Nederlandstalig boek over de Citroën C6. Aan het lange wachten komt nu eindelijk een einde, want het boek is af en is nu te bestellen. De levering vindt plaats in februari.
Thijs van der Zanden, de drijvende kracht achter Citrovisie, publiceerde sinds 2010 al tientallen boeken over Citroën, waarvan hij een deel ook zelf schreef. Het boek over de C6 is het laatste werk van zijn hand. De research voor dit boek bracht hem
naar Frankrijk, Duitsland en zelfs Amerika, waar hij talloze betrokkenen sprak, informatie verzamelde en de fascinerende geschiedenis van de C6 ontrafelde.
Zo werd de basis gelegd voor een boek van 240 pagina’s, vol beeldmateriaal en verhalen die veelal nooit eerder werden gepubliceerd.
Van der Zanden vertelt: “De C6 is de meest recente Citroën waarover ik tot nu toe een boek schreef. Doorgaans heeft een auto namelijk wat tijd nodig om de status te bereiken waarin mensen ‘m de moeite waard vinden. Met het kiezen van een onderwerp voor een nieuw boek werkt dat hetzelfde: wil je een auto beschrijven, dan kun je het best even wachten tot er wat tijd is verstreken en het betreffende model is ‘ontdekt’ door de liefhebbers. Maar ondanks dat de Citroën C6 ‘pas’ in 2005 op de markt kwam, durf ik het nu al aan om er een boek over uit te brengen. Met zijn bijzondere vormgeving, vooruitstrevende techniek en uitgesproken comfort is de C6 immers een échte Citroën, waar al een hele groep liefhebbers warm voor loopt.”
Het feit dat het C6-boek over een vrij recente auto gaat, bleek voor de schrijver trouwens ook nog enkele voordelen te hebben. Thijs vertelt: “Veel van de mensen die in de tijd van de C6 voor Citroën werkten zijn nog gewoon in leven, en bovendien van een generatie die eenvoudig via sociale media te benaderen is. Het was dus gemakkelijk om veel verschillende getuigenissen uit de eerste hand te verkrijgen. En dus reed ik ontelbare keren ‘even’ naar Frankrijk om archieven te bezoeken, foto’s te maken of betrokkenen te interviewen. Dat leverde een schat aan informatie voor het boek op.”
Traditiegetrouw verschijnt het Citrovisie-boek in 2 versies: een standaard versie én een speciale editie voor de echte verzamelaars. Die laatste luistert naar de toepasselijke naam Édition Lignage, is hoogwaardiger afgewerkt en voorzien van een leeslint en een unieke cover. Om de Édition Lignage nóg specialer te maken, is elk exemplaar door de auteur gesigneerd en genummerd. De oplage is zéér beperkt: een écht collector’s item.
Bij een boek over een bijzondere Citroën hoort uiteraard ook een bijzondere introductie. Deze vindt plaats op zaterdag 7 februari bij C6-specialist Johan Oldenhage in Nieuw-Vennep. Iedereen is hier tussen 15:00 en 18:00 welkom om het boek te bekijken, te bladeren, een hapje en een drankje te doen en natuurlijk
een exemplaar te kopen en te laten signeren!
Meld je wel vooraf even aan: https://www.citrovisie.nl/c6-presentatie
Wie de 7de verhinderd is kan het boek uiteraard ook gewoon bestellen op
https://citrovisie.nl/products/citroen-c6. Hier is tevens meer informatie te vinden.